nowy tomik
Dodane przez swewa dnia 12/11/2018
Nowości! Nowości!


Miło nam poinformować, że jedna z naszych redaktorek - Joanna Fligiel - wydała nową książkę poetycką. "Rubato" jest jej trzecią publikacją książkową. Dotąd ukazały się:
"Autoportret" (2008, Nagroda Główna w Konkursie zorganizowanym przez East Bay American Association – „Debiut 2008”) i "Geny" (2011, nagroda Grand Prix w III Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Granitową Strzałę”).


O "Rubato" Joanny Fligiel"


"Rubato to odważna książka, która bez znieczulenia opowiada o dorastaniu w Peerelu, samotności i bezbronności dziecka, przemocy domowej, traumach, miłości, próbach godzenia się z przeszłością i społeczeństwie, które zbyt często odwraca wzrok. Od początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy jako studentka odkryłam jednocześnie poezje Anny Świrszczyńskiej czy Anne Sexton, nie czytałam tak świetnych wierszy, które by mną wstrząsnęły i dały do myślenia."‒ Wioletta Grzegorzewska

"Czy to już poetycki ekshibicjonizm, konfesjaekstremum albo – nawiązując do znaczenia tytułu – obrabowanie kogoś („rubato” z wł. znaczy „obrabować”)? Autorka pokazuje nam, jak mocno ludzie wpływają na to, kim stajemy się w dorosłym życiu i jak postrzegamy świat. Książka ma ogromną siłę rażenia. Dawno w polskiej poezji nie czytałem tak umiejętnie i prawdziwie, niemal reportersko, poprowadzonego (czy raczej użytego) wątku autobiograficznego, a może parabiograficznego?" ‒ Tomasz Pietrzak.

Książkę można zakupić tu: Link