Śląska Strefa Gender
ŚLĄSKA STREFA GENDER
Śląska Strefa Gender

Kontakt
Linki
Aktualności
Feminizm
Szukaj

Barbara Janas-Dudek,...
AGLAJA JANCZAK
#16DniPrzeciwkoPrzem...
Wiersze depresyjne. ...
ciało na wakacjach
pisarki, poetki ze Śląska, Zagłębia i nie tylko
twórczość


zestawy wierszy
zestawy wierszy

MĘŻCZYŹNI PISZĄ. Mężczyźni z Strefie Twórczości. Proza, poezja, esej.
artykuły

rozmowy, spotkania. o literaturze, życiu, kobiecości
wywiady

recenzje, szkice literackie, noty o książkach
recenzje

OCZKO, czyli STREFA 21 PYTAŃ do doświadczonej poetki/poety
artykuły

literatura genderowa i feministyczna - artykuły, eseje, szkice naukowe, opracowania
artykuły

najciekawsze konkursy, projekty, akcje literackie.
konkursy literackie

Joanna Lech w Strefie Wywiadu
Fascynują mnie puste miejsca

Wywiad Ewy Świąc z Joanną Lech. O tym, że "pisanie to praca, jak każda inna. Mozolna i systematyczna", o cielesności, kobiecości, "zachłanności" w poznawaniu świata, destrukcji, pustce, "Nawrotach". Zapraszamy do przeczytania wywiadu!

Joanna Lech jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich, m.in. im. K.K. Baczyńskiego, T. Sułkowskiego, Z. Dominiaka, R. Wojaczka, Rilkego, Jacka Bierezina. W minionym roku wydała swój debiutancki tomik „Zapaść” (Biblioteka Arterii, Łódź 2009), z którego wiersze można przeczytać na naszej stronie.

Nowości w Strefie Krytyki
Agnieszka Wolny-Hamkało w Strefie Twórczości


Zapraszamy do lektury wierszy poetki, krytyczki, publicystki, autorki pięciu tomów poetyckich: Mocno poszukiwana (1999), Lonty (2001), Gospel (2004), Ani mi się śni (2005) i Spamy miłosne (2007).
Agnieszka Wolny-Hamkało współpracuje m.in. z Gazetą Wyborczą, Przekrojem i portalem Polskiego Radia.

Na naszej stronie można także przeczytać recenzję Spamów miłosnych, ostatniego tomiku poetki:
Spamy i wybudzenia Agnieszki Wolny-Hamkało

Zapraszamy!

Grzeczne dziewczynki idą do nieba...
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą

"Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą". Ta głośna książka Ute Ehrhardt , wydana w Niemczech w nakładzie ponad 2 miliony egzemplarzy, została przetłumaczona na 25 języków i znalazła się na pierwszym miejscu list bestsellerów w wielu krajach. Książka ta zniknęła z rynku polskiego 5 lat temu. Obecnie przygotowywane jest jej II wydanie w nowej szacie graficznej.

8 marca zostanie zorganizowany w Warszawie koncert promujący ksiażkę z udziałem kobiecych kapel. Więcej: ewa@wydawnictwoszafa.pl

"Ute Ehrhardt demaskuje pułapki, które przeszkadzają kobietom realizować ich własne potrzeby i głośno wyrażać swoje zdanie. Radzi, by odrzucić postawę podporządkowania i śmiało sięgać po zakazane owoce. Tylko niezależne, pewne siebie kobiety mogą odnosić sukcesy, realizować marzenia i nawiązywać partnerskie relacje z innymi."


Nowości w Strefie Twórczości
Newsy
Spotkanie z poetką Justyną Machałowską


Zapraszamy do lektury wierszy Justyny Machałowskiej , znanej czytelnikom wrocławskiej "Odry", katowickich "Opcji", łódzkich "Arterii" oraz antologii literackiej "Pretekst".

Debiutancki tomik Justyny - „Uda, na których śpią psy”, został dostrzeżony i wyróżniony Nagrodą im. Macieja Słomczyńskiego (2009r.). Jego promocja, na którą serdecznie zapraszamy, odbędzie się 11 stycznia w krakowskich Piwnicach Dworku Białoprądnickiego, o godz. 18.
Nowości
Newsy
Kamila Pawluś w Strefie Twórczości


Kamila Pawluś jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu na Debiut, organizowanego przez Kwartalnik Kulturalny "Opcje", Górnośląskie Centrum Kultury i Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach. Nagrodą główną była publikacja tomu Rybarium.

Promocja książki poetyckiej Kamili odbędzie się 22 listopada 2008 roku (sobota), o godz. 19.00, w Klubie Elektro w Katowicach w ramach ramach imprezy poetyckiej Zbieg Poetycki Na Dziko.

W programie ponadto: Prezentacje poetyckie: Mary Jo Bang (USA), Ron Padgett (USA), Petr Hruska (Czechy), Roman Honet, Wojciech Bonowicz oraz Trupa poetycka Na Dziko (Kobierski, Majzel, Melecki, Olszański, Siwczyk), a także koncert zespołu Kryzys oraz promocja książki Rona Padgetta opublikowanej przez Instytucje Ars Cameralis. Zapraszamy!
Nowości w Strefie Twórczości!
NewsyZapraszamy do lektury tekstów nowych pisarek i poetek na stronie! Polecamy zwłaszcza wiersze z debiutanckiego tomiku Ewy Furgał "Ekstremizmy" (2008), o którym tak pisze Sonia Śniatała: „Wiersze o samotności, gdy ukojeniem jest tylko ta jedna osoba, a nie można całować się z nią na ławce w sąsiednim parku. Wiersze o ucieczce, a jednocześnie o wielkim, choć trudnym kroku do przodu. Kroku do przodu, jaki autorka pokonuje codziennie… Choć wszystko wydaje się tak pesymistyczne i przygnębiające, autorka dostrzega w tej całej szarej życiowej wędrówce, jasne światełko."
Nowości w Strefie Twórczości!
Newsy
Nowości w Strefie Twórczości!Zapraszamy do zapoznania się z utworami pisarek, których twórczość została właśnie zamieszczona na naszych stronach w dziale Pisarki ze Śląska, Zagłębia i nie tylko! Zachęcamy również do przeczytania bardzo ciekawej pracy Aldony Senczkowskiej pt.">Trudne wyrazy<”, czyli problem z >Żeńską końcówką< w nazwach zawodów i stanowisk w języku polskim", która zamieszczona została w dziale Literatura genderowa i feministyczna.
Wywiad Ewy Świąc z Ewą Schilling
Newsy
Wywiad Ewy Świąc z Ewą Schilling


O tym, czym Ewa Schilling sobie głowy nie zawraca;o konsekwencjach bycia szczerą; o potrzebie uporania się z historią...Zapraszamy do przeczytaniawywiadu.
Strona 8 z 8 << < 5 6 7 8
WEŹ UDZIAŁ W STWORZENIU IMPERIUM SNU – PODZIEL SIĘ SNEM! Artystka Justyna Gruszczyk zaprasza do dzielenia się snami, które dzieją się w Katowicach – akcja jest częścią projektu IMPERIUM SNU, realizowaną pod patronatem Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach, gdzie odbędzie się w ramach cyklu „Drobnostki”. Najciekawsze literacko sny publikujemy na stronie ŚSG: SNY O KATOWICACH Więcej na blogu: www.imperiumsnu.blogspot.com. Polecamy!


użytkownik/czka

HasłoKilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
kliknij TUTAJ.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

nalika
17/11/2013
Niepewność dotyka nas wieczorami gdy się ręce do siebie kleją gdy sprawdzamy czy jeszcze zlepia w niepokoju spojrzenia dowcipie nie na temat żalu za grzech niepopełniony rzuca pytania o

swewa
10/11/2013
UWAGA! nowy panel - MĘŻCZYŹNI PISZĄ... Zapraszamy do współpracy smiley

Copyright © 2011
Projekt: Fundacja Feminoteka
system CMS: PHP-Fusion v6.00.300 © 2003-2005
5,037,978 Unikalnych wizyt